Съвет за каска

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Съвет за каска

Мнениеот ilkoto86 » Вто Окт 08, 2019 6:39 pm

Закупих си xc колело, карам го основно в града, но събота и неделя отделям време и за някоя пътека. След първите едно две карания реших, че задължително трябва да си купя каска. Въпросът е дали задължително трябва да си купя шлем или и тези от градски тип вършат работа.
ilkoto86
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юни 26, 2019 7:17 am

Re: Съвет за каска

Мнениеот nkc20 » Сря Окт 09, 2019 1:20 pm

Не знам какво имаш предвид под шлем, но ако имаш предвид фул-фейс каска от този тип: https://www.westbrookcycles.co.uk/image ... _image.jpg, за леко XC каране и каране в града, не ти е необходима. Имай предвид, че този тип каски са за агресивно ендуро и даунхил каране и са по-тежки и спарват главата.
Отиди до няколко байк магазина, питай за XC или АМ каски, пробвай коя ще ти пасне като размер и ще ти е удобна, после може да я поръчаш по Интернет или да я вземеш от някой от магазините, ако имат промоции.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Съвет за каска

Мнениеот ilkoto86 » Сря Окт 09, 2019 2:53 pm

Правилно си ме разбрал. Не карам чак толко агресивно но мисля, че при удар с 20 км/ч в някой камък по незащитени части брада, буза ще има последствия за сега съм се спрял на това https://www.insportline.bg/9466/%D0%B2% ... 0%B8%D0%B2
ilkoto86
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юни 26, 2019 7:17 am

Re: Съвет за каска

Мнениеот Lucky Loser » Сря Окт 09, 2019 3:44 pm

:deal:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1861
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвет за каска

Мнениеот didkodidi » Сря Окт 09, 2019 4:17 pm

ilkoto86 написа:Правилно си ме разбрал. Не карам чак толко агресивно но мисля, че при удар с 20 км/ч в някой камък по незащитени части брада, буза ще има последствия за сега съм се спрял на това https://www.insportline.bg/9466/%D0%B2% ... 0%B8%D0%B2



Не такава, колегата ти обясни.По скоро нещо такова https://dragzone.bg/aksesoari/velosiped ... r-am-37394
https://dragzone.bg/velosipedna-kaska-g ... -mips-2017
https://www.insportline.bg/1774/k%D0%B0 ... 0%B8%D0%BD
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Съвет за каска

Мнениеот Lucky Loser » Сря Окт 09, 2019 4:42 pm

Човекът си иска брадичката запазена :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1861
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвет за каска

Мнениеот victortrt » Сря Окт 09, 2019 5:01 pm

Lucky Loser написа:Човекът си иска брадичката запазена :)

Е, неговият избор дава възможност да махне подбрадника. То и при удар сигурно сам ще падне, но ...
Ама пък как яко изглежда, а. Ще кърти, чисти и извозва из града тая каска. то зависи и от колелото, но все пак ...
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Съвет за каска

Мнениеот Lucky Loser » Сря Окт 09, 2019 6:04 pm

victortrt написа:
Lucky Loser написа:Човекът си иска брадичката запазена :)

Е, неговият избор дава възможност да махне подбрадника. То и при удар сигурно сам ще падне, но ...
Ама пък как яко изглежда, а. Ще кърти, чисти и извозва из града тая каска. то зависи и от колелото, но все пак ...

Май пойнт екзактли.. или казано на нашенски - ъхъ!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1861
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвет за каска

Мнениеот ilkoto86 » Сря Окт 09, 2019 9:07 pm

victortrt написа:
Lucky Loser написа:Човекът си иска брадичката запазена :)

Е, неговият избор дава възможност да махне подбрадника. То и при удар сигурно сам ще падне, но ...
Ама пък как яко изглежда, а. Ще кърти, чисти и извозва из града тая каска. то зависи и от колелото, но все пак ...

Ти пък как реши че ще карам с тая каска из града казах, че ми трябва каска само за спусканията или си на предизборна вълна не е важно какво казваш важно е да се говори нещо
ilkoto86
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юни 26, 2019 7:17 am

Re: Съвет за каска

Мнениеот billclinton » Сря Окт 09, 2019 10:11 pm

ilkoto86 написа:Ти пък как реши че ще карам с тая каска из града казах, че ми трябва каска само за спусканията или си на предизборна вълна не е важно какво казваш важно е да се говори нещо


Я постни една снимка на тоя звяр където искаш да го караш с тая каска...
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Съвет за каска

Мнениеот ilkoto86 » Чет Окт 10, 2019 7:12 am

billclinton написа:
ilkoto86 написа:Ти пък как реши че ще карам с тая каска из града казах, че ми трябва каска само за спусканията или си на предизборна вълна не е важно какво казваш важно е да се говори нещо


Я постни една снимка на тоя звяр където искаш да го караш с тая каска...

Добре де как да обесня на комплексирано човече като теб който не е решил да помогне а само да хейти, че не съм решил да карам с определена каска , а попитах каква каска е по- добре да си купя. Иначе за да спиш спокойно карам Драг Шифт 2019
ilkoto86
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Юни 26, 2019 7:17 am

Re: Съвет за каска

Мнениеот victortrt » Чет Окт 10, 2019 4:42 pm

ilkoto86 написа:
victortrt написа:
Lucky Loser написа:Човекът си иска брадичката запазена :)

Е, неговият избор дава възможност да махне подбрадника. То и при удар сигурно сам ще падне, но ...
Ама пък как яко изглежда, а. Ще кърти, чисти и извозва из града тая каска. то зависи и от колелото, но все пак ...

Ти пък как реши че ще карам с тая каска из града казах, че ми трябва каска само за спусканията или си на предизборна вълна не е важно какво казваш важно е да се говори нещо

От вашите постове по никакъв начин не стана ясно, че се търси каска само за спускания. Думата пътеки не може априори да се свърже със спускане по тях, даже е логично преди да се спусне човек, първо да се изкачи. Вярно има лифт, коли, автобуси, но ... Иначе приемам критиката, то при каските ако тръгваш от града, няма как да не я носиш или на главата или на колелото, освен ако нямащ две каски и носиш едната в раницата. Та явно липсата на достатъчно адекватна информация от твоя старана е довела до моето леко неразбиране на мъдрите ти мисли. Апропо, никой не е длъжен да чете мислите на задаващите въпроси. Право на съфорумците е да те бъзикат в рамките на добрия тон, което те и направиха.
Между другото ако си вземеш такава съставна каска, вярно ще имаш 2 в 1 и може да добавяш подбрадника като стигнеш пътеките и по точно си готов за спускане, защото да се качваш с фул-фейс не било приятно казват, аз не знам, защото карам хибрид с каска без защита на брадичката.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Съвет за каска

Мнениеот mihal » Пет Окт 11, 2019 7:07 am

Аз си взех BELL SUPER 3R , удобна е, но е по скъпа. В ДРАГ беше на промоция за 260лв. И тя се разглобява, изглежда здрав бар-ът отпред, има стойка за камера и козирка. Но пак я слагам рядко :)
Аватар
mihal
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 04, 2016 5:00 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BaiMile и 4 госта